Reference

Karel

Když jsem začínal s Arénou, tak..no..představ si pěkně vysportovanýho kluka. Máš? Tak takhle jsem rozhodně nevypadal.. Právě naopak.

Dřív jsem byl zvyklej dost sportovat, dělal jsem fotbal, futsal, hrál házenou, volejbal, šermoval, závodně tančil..pohybu jsem měl dost, čemuž odpovídal i můj příjem kalorií. V té době jsem vážil 65 kg a byl jsem v pohodě. Jenže pak, když jsem dodělal gympl a začal chodit na vejšku a pak i pracovat jako učitel, šlo všechno do háje. Najednou nebyl čas sportovat, a když náhodou byl, tak zase nebyla chuť. Vlastně jsem byl dost línej. Jenže jsem pořád jedl (=žral) stejně. A začalo to být vidět. Zkoušel jsem pak nárazově sportovat, dokonce i docela dost, ale nikdy jsem se neukecal ke změně jídelníčku. Takže to nefungovalo.

Další zlom přišel asi před rokem, kdy mě začaly bolet klouby. Nejdřív jsem tomu moc nevěnoval pozornost, přece jen, klouby mě bolely často, když jsem ještě sportoval aktivně. Jenže se to zhoršovalo dál a dál až do takové míry, kdy jsem se vůbec nemohl hýbat. Teprve to mě donutilo dojít si k doktorovi, odkud jsem po krevních testech odcházel s diagnózou – revmatoidní artritida. Moc jsem si nedokázal představit, co to znamená, ale projevy jsem viděl naprosto jasně. Nemohl jsem se hnout, každé ráno jsem hodinu nahříval a rozhýbával klouby, abych se vůbec dostal do práce, kde jsem protrpěl den, dojel domů a naprosto vyčerpaný lehnul do postele a spal. Začal jsem sice brát léky, ale nástup účinku měl být až za dlouho. Takže tímhle způsobem jsem strávil posledních pět měsíců před tím, než jsem začal chodit do Arény. Ručička na váze ukazovala 79 kg.

Pak konečně zabraly léky! Nejsem sice zdravej, věděl jsem to, když jsem v Aréně začínal, a vím to i teď, ale cítil jsem, že se můžu začít hýbat, měl jsem do toho šílenou chuť a i doktorka mě v tom podporovala. Ukecal jsem kamaráda, aby se mnou vyzkoušel tu posilku, která se mi na facebooku už půl roku objevovala, a domluvil se s Honzou na trialu.

První trénink se mi děsně líbil. Bylo to skvělý, všichni ti upocený blázni, co jeli celou dobu naprosto naplno. Šíleně pozitivní magor, kterej je v tom povzbuzuje. Stoprocentní odhodlání, nasazení a skvělá atmosféra. Tak jsem se rozhodl, že to chci taky.

Začal jsem chodit dvakrát týdně a brzy mi to nestačilo. Tak jsem začal chodit třikrát týdně. Pak jsem mezitím začal běhat. Dával jsem si domácí tréninky, přidával další a další cvičení, dodržoval jídelníček. A nejneuvěřitelnější na tom je, že mě to neskutečně bavilo a nemusel jsem se do ničeho nutit. Začal jsem se cítit líp a shazovat kila.

Tohle píšu po pěti měsících arény. Na váze se mi ráno ukázalo číslo 69 kg. Ale hlavně se cítím naprosto skvěle. Vejdu se do svých starých tanečních kalhot (k všeobecnému pobavení osazenstva Arény), které jsem měl naposledy v osmnácti letech. Fyzička se mi zvedla raketově, psychika taky a hlavně mě to neskutečně baví! Aréna mi vážně změnila život a já si nejsem jistej, jestli někdy dokážu přestat sem chodit – díky skvělýmu cvičení, díky úžasným lidem, díky boží atmosféře.

(5 měsíců)

Chceš zažít jedinečnou atmosféru UA?

Vyzkoušej TRIAL – 10 dní ZDARMA